Erken boşalma ve tedavisi hakkında Dr. Cenk Kiper sizleri bilgilendiriyor.

Erken Boşalma Sorunu ve Tedavisi Hakkında Bilgiler

Erkeklerde görülen cinsel problemlerden özellikle hem ülkemizde hem de dünyada birçok erkeğin müzdarip olduğu, erken boşalma diğer bir tanımla boşalmanın kontrolsüzlüğü problemi hakkında sitemizde yer alan uzman makaleleri ve tedavisine yönelik videolar, bu konuda merak ettiklerinize yanıt bulmanızda size rehber olacaktır...
 

Erken Boşalma Tedavisi ve Telkin

Erken boşalma tedavisinde telkin uygulaması

Erken boşalma tedavisi ve telkinTelkin, insanın içindeki iyileşme gücünü kendine ve erken boşalma tedavisinde terapiye inanma gücünü uyandıran bir sistemdir. Bunun içinde bu tip terapileri telkin ile destekleriz, eşleştiririz. Telkin içerisinde kişiye motivasyon, enerji ve içe yoğunlaşma sağlarız ki o kaygı ile sürece başlamasın.
Çünkü bizim için en sıkıntılı süreçlerden bir tanesi bu tip hastalarda “ben gene erken boşalacağım” deyip o negatif kurguyu yapmasıdır. Bir kere zaten hasta bu kurguyu aşabildiği zaman erken boşalma probleminin %60’ını aşmış olmaktadır.

Devamını oku...

Erken Boşalma Tedavi Maliyetleri

Erken boşalma tedavisi maliyetli bir yöntem midir?

Erken boşalma tedavi maliyetleri

Erken boşalma tedavisine başvurmadan önce hastalarımızın diğer çekindiği süreçlerden bir tanesi de erken boşalma tedavi maliyetleridir. Bu maliyetler seanslara göre değişmekte ve çok ciddi öyle aman aman ödenmeyecek rakamlardan oluşmamaktadır. Bunları da belirlemek için başvuracağınız hekim ile gidip görüşmeniz ve süreci belirlemeniz gerekmektedir.
Daha hiçbir hekime başvurmadan, nasıl bir süreç izleneceğini tespit etmeden nasıl bir tedavi uygulanacağı, ne kadar süreceği ve de maliyetinin (fiyatının) ne olacağı konusunda bilgi alma isteği pek anlamlı değildir.

Devamını oku...

Erken Boşalma Sorunu Ne Zaman Tedavi Edilmelidir?

Erken boşalma sorunu ne zaman tedavi edilmelidir?Eğer evliliğin ilk birkaç haftası içerisinde erken boşalma sorunu yaşıyorum diyorsanız; iki farklı yapının bir evde yaşaması, hayatlarını birleştirmeleri cinsel yaşama geçmeleri belki birazcık bir tedirginlik oluşturabilir. Bu yüzden lütfen 1 aya kadar bunu bekleyin. O 1 aylık süre içerisinde bu sorun çözülmezse, bu sorunun çözümüne yönelmelisiniz. Çünkü süre aşıldıkça kaygı pekişmektedir. Ve sonuçta kaygı yaşadığınız için de cinsel istek azalmaktadır.

Kişiler farkına varmadan ilişkiye girmemek için veya o süreçle yüzleşmemek için birbirlerinden uzaklaşabilmektedir. Hatta farklı bir savunma sistemi olarak hiç fark etmedikleri bir şekilde olup olmadık şeylerden kavga edebilmektedirler.

Devamını oku...

Erken Boşalmada Tedaviye Başvurmayı Erteleyen Nedenler

Erken boşalmada tedaviye başvurmayı erteleyen nedenlerErken boşalma, birçok erkeğin bunu kontrol etmeyi öğrenebildiği ve başarabildiği kolay bir şekilde tedavi edilebilen problemdir. Ama bunun için doktora, uzmana başvurmak, yardım almak birçok erkek için neredeyse çok büyük bir işkence ve sıkıntıdır. Çünkü 1. etapta;

 • kime,
 • nereye, nasıl başvuracakları,
 • problemlerini nasıl anlatacakları,
 • acaba karşıdaki onu sağlıklı olarak anlayabilecek mi, yardım edebilecek mi?

kaygılarını birer neden olarak görürler.

Devamını oku...

Erken Boşalmanın Sonradan Ortaya Çıkması

Erken boşalmanın sonradan ortaya çıkmasıErken boşalma sorunu, genelde baştan beri var olup daha sonraki zamanlarda çok nadir olarak ortaya çıkmaktadır. Bazı hastalarımız "eskiden benim erken boşalma problemim yoktu, son birkaç yıl içinde gündeme geldi" diyebilmektedir. Bu hastalarla yaptığımız konuşmalara baktığımız zaman daha evvel de kişinin bir erken boşalma problemi olduğu, ilk ilişkinin peşi sıra ikinci ilişkiyi yaşayabildiği ve bu süreci hem kendisi hem de eşi-partneri açısından telafi ettiği görülebilmektedir.

İlerleyen yaş, artan stres ve yoğunluk nedeniyle kişi bir süre sonra artık ikinci ilişkiyi yaşayamamakta, yaşamak istememektedir. O zaman birinci ilişkide kalite aranmakta ve böylece aslında eskiden de mevcut olan problem gündeme gelmektedir.

Devamını oku...

Erken Boşalma, Psikolojik mi Fizyolojik mi Nedenlidir?

Erken boşalma nedenleri psikolojik midir, fizyolojik midir?

Erken boşalma psikolojik mi fizyolojik mi?Erken boşalma vakalarının çok düşük bir yüzdesi yani totalin içerisindeki 100 kişiden bu problemi yaşayan %1-2’sinde bir kısım fizyolojik problemler olabilmektedir. Bunlar; kullanılan ilaçlara ve birtakım hastalıklara bağlı olabilmektedir ama baktığımız zaman boşalma kontrolsüzlüğü %99 psikolojiktir. Bunun arkasında genelde 1. basamakta öğrenilmiş cinsel kurgu vardır. Kişi cinsel hayatına mastürbasyon ile başladığı için mastürbasyonun kendisi amacı, başlangıcı ve bitişi boşalmak üzerine kurulduğu için kişi hep o kurguladığı döngüyü yaşamaktadır. Bu süreç tıpkı bir araba kullanmak gibi zamanla otomatikleşmektedir. İşte bu noktada o kurguyu tersine çevirmek gerekir.

Devamını oku...

Erken Boşalma Ne Sıklıkta Görülür?

Erken boşalma ne sıklıkta görülür?Erken boşalma, erkeklerin %70’inde görülen bir problemdir. Özellikle cinsel hayatın başlangıcında, evliliğin ilk yıllarında çok sık görülmektedir. Erken boşalma sorunu yaşayan erkeklerin %50’ye yakın kısmı düzenli bir hayat ve eşe alışma ile beraber süreci kontrol edebilir hale gelirler. Ama geriye kalan %20’lik kısım maalesef bu problem ile yaşamaktadır.
Bu problemi yalnızca erkek değil, maalesef kadında yaşamaktadır.

Devamını oku...

Diğer Makaleler...

 1. Erken Boşalma Hakkında Sıkça Sorulan Sorular
 2. Erken Boşalma Terapisi
 3. Erken Boşalma Nasıl Bir Problemdir?
 4. Erken Boşalan Erkek Psikolojisi
 5. Erken Boşalma Nasıl Tedavi Edilir?
 6. Erken Boşalma Fiziksel Bir Nedene mi Bağlıdır?

Sayfa 1 / 6

Skype Arama