Erken boşalma ve tedavisi hakkında Dr. Cenk Kiper sizleri bilgilendiriyor.

Erken Boşalma Sorunu ve Tedavisi Hakkında Bilgiler

Erkeklerde görülen cinsel problemlerden özellikle hem ülkemizde hem de dünyada birçok erkeğin müzdarip olduğu, erken boşalma diğer bir tanımla boşalmanın kontrolsüzlüğü problemi hakkında sitemizde yer alan uzman makaleleri ve tedavisine yönelik videolar, bu konuda merak ettiklerinize yanıt bulmanızda size rehber olacaktır...
 

Erken Boşalmanın Sonradan Ortaya Çıkması

Erken boşalmanın sonradan ortaya çıkmasıErken boşalma sorunu, genelde baştan beri var olup daha sonraki zamanlarda çok nadir olarak ortaya çıkmaktadır. Bazı hastalarımız "eskiden benim erken boşalma problemim yoktu, son birkaç yıl içinde gündeme geldi" diyebilmektedir. Bu hastalarla yaptığımız konuşmalara baktığımız zaman daha evvel de kişinin bir erken boşalma problemi olduğu, ilk ilişkinin peşi sıra ikinci ilişkiyi yaşayabildiği ve bu süreci hem kendisi hem de eşi-partneri açısından telafi ettiği görülebilmektedir.

İlerleyen yaş, artan stres ve yoğunluk nedeniyle kişi bir süre sonra artık ikinci ilişkiyi yaşayamamakta, yaşamak istememektedir. O zaman birinci ilişkide kalite aranmakta ve böylece aslında eskiden de mevcut olan problem gündeme gelmektedir.

Devamını oku...

Erken Boşalma Ne Sıklıkta Görülür?

Erken boşalma ne sıklıkta görülür?Erken boşalma, erkeklerin %70’inde görülen bir problemdir. Özellikle cinsel hayatın başlangıcında, evliliğin ilk yıllarında çok sık görülmektedir. Erken boşalma sorunu yaşayan erkeklerin %50’ye yakın kısmı düzenli bir hayat ve eşe alışma ile beraber süreci kontrol edebilir hale gelirler. Ama geriye kalan %20’lik kısım maalesef bu problem ile yaşamaktadır.
Bu problemi yalnızca erkek değil, maalesef kadında yaşamaktadır.

Devamını oku...

Erken Boşalma Nasıl Bir Problemdir?

Erkekler açısından yaşanılan cinsel işlev bozukluklarının başında boşalmanın kontrolsüzlüğü yani erken boşalma dediğimiz sorun gelmektedir.

Erken boşalma nasıl bir problemdir?Erken boşalma problemi kimlerde vardır?

Bunun için şöyle bir kıstas koyabiliriz. Erkek cinselliği aktif olarak götürdüğü için erken boşaldığı zaman cinsellik sora ereceğinden erkeğin partnerinden sonra boşalması gerekir. Eğer kişinin boşalma süreci, eşinin (partner) hazzı-doyumu yakalamasına yeterli bir sürede ise ortada bir sorun yoktur.

Devamını oku...

Erken Boşalma Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Erken boşalma hakkında sıkça sorulan sorularErken boşalmanın ortaya çıkmasında yaşın etkisi var mıdır?

Her yaştaki ve eğitimdeki erkek bu sorunu yaşayabilmektedir. Birtakım nedenlere ve alışkanlıklara, yanlış öğrenmelere bağlı olduğu için cinsel problemler yaşla ve kültürle maalesef değişmemektedir.

Ne zamana erken boşalma denir?

Eğer erkeğin boşalma süresi kadından evvel oluyorsa boşalma kontrolsüzlüğü daha yaygın bir tabirle erken boşalma denilmektedir.

Devamını oku...

Erken Boşalan Erkek Psikolojisi

Erken boşalan erkek psikolojisiErkek olarak baktığımız zaman erkeğin bir cinsel probleminin olması toplum tarafından da doğal olmayarak çok kabul edilmese de böyle bir problemin varlığı vardır. Ve erkek için doktora gitmek daha sıkıntılı bir süreçtir. Ama kötü yaşayan cinsellik sonrası da bu erkeğe yetersizlik ve eksiklik duygusu oluşturmaktadır.

Devamını oku...

Erken Boşalma Terapisi

Erken boşalma terapisiErken boşalma terapisinde, kişiye önce bir insan davranışı ve psikolojisi hakkında bilgiler verilir. Daha sonra cinsel davranış ve psikoloji ile ilgili bilgiler de verildikten sonra erken boşalma nedenleri ve bunları tetikleyen alışkanlıkların neler olduğunu ve daha sonra bu alışkanlıkların, nedenlerin yok edilmesi için nelerin yapılması gerektiğini vermekteyiz. Kişi bunları aldıktan sonra, kendi başına ve partneriyle beraber yapacağı egzersizleri de yapınca çok kısa bir süre içerisinde boşalmasını kontrol etmeye başlar. Terapi tek gün içerisinde tamamlanan bir süreçtir. Yani kişinin bize 1 günlük süresini ayırması gerekir.

Devamını oku...

Erken Boşalma Nasıl Tedavi Edilir?

Erken boşalma nasıl tedavi edilir?

Erken boşalma, kişinin problemine yönelik olarak tedavi edilir. Bunun için önceden kime nasıl bir tedavi uygulanacağını, ne kadar süreceğini bilmek zordur. Ama ilk görüşmenin ardından kişi değerlendirilir ve nasıl bir tedavi yapılabileceği, sonuçlarının ve maliyetinin ne olacağı konusunda ortaya bir plan çıkarılabilir.

Devamını oku...

Diğer Makaleler...

  1. Erken Boşalma Fiziksel Bir Nedene mi Bağlıdır?
  2. Erken Boşalmanın Sebepleri
  3. Erken Boşalmayı Önlemek
  4. Erken Boşalma Tedavi Edilmezse Ne Olur?
  5. Erken Boşalma Sorununu Kendi Kendime Çözebilir miyim?
  6. Erken Boşalma Sorununda Kadının Rolü

Skype Arama