Erken boşalma ve tedavisi hakkında Dr. Cenk Kiper sizleri bilgilendiriyor.

Erken Boşalma Sorunu ve Tedavisi Hakkında Bilgiler

Erkeklerde görülen cinsel problemlerden özellikle hem ülkemizde hem de dünyada birçok erkeğin müzdarip olduğu, erken boşalma diğer bir tanımla boşalmanın kontrolsüzlüğü problemi hakkında sitemizde yer alan uzman makaleleri ve tedavisine yönelik videolar, bu konuda merak ettiklerinize yanıt bulmanızda size rehber olacaktır...
 

Erken Boşalan Erkek Psikolojisi

Erken boşalan erkek psikolojisiErkek olarak baktığımız zaman erkeğin bir cinsel probleminin olması toplum tarafından da doğal olmayarak çok kabul edilmese de böyle bir problemin varlığı vardır. Ve erkek için doktora gitmek daha sıkıntılı bir süreçtir. Ama kötü yaşayan cinsellik sonrası da bu erkeğe yetersizlik ve eksiklik duygusu oluşturmaktadır.

Devamını oku...

Erken Boşalma Nasıl Tedavi Edilir?

Erken boşalma nasıl tedavi edilir?

Erken boşalma, kişinin problemine yönelik olarak tedavi edilir. Bunun için önceden kime nasıl bir tedavi uygulanacağını, ne kadar süreceğini bilmek zordur. Ama ilk görüşmenin ardından kişi değerlendirilir ve nasıl bir tedavi yapılabileceği, sonuçlarının ve maliyetinin ne olacağı konusunda ortaya bir plan çıkarılabilir.

Devamını oku...

Erken Boşalmayı Önlemek

Erken boşalmayı önlemekErken boşalmayı önlemek çok kolay ve basittir. Aslında araba kullanmaya benzer. Sistemi anlarsanız hava yağmurlu da olsa, yerler buz da olsa, süratlide olsanız kırmızı ışığı gördüğünüzde kendinizi ona göre ayarlarsınız ve tam ışığın orada durabilirsiniz.

Devamını oku...

Erken Boşalma Fiziksel Bir Nedene mi Bağlıdır?

Erken boşalma fiziksel midir?Erken boşalma problemi psikolojik nedenlerden kaynaklanan bir süreçtir. Erkeğin fiziksel yapısıyla çok nadir özel durumların-sebeplerin dışında bir ilgisi yoktur.

Erkekte erken boşalmaya neden olan çok nadir görülen bazı fiziksel sebepler şunlardır;

Devamını oku...

Erken Boşalma Tedavi Edilmezse Ne Olur?

Erken boşalma tedavi edilmezse ne olur?Cinsellik, insan hayatının vazgeçilmez bir parçasıdır. Bu süreci yaşamadığınız zaman yani sağlıklı bir cinsellik yaşamadığınız zaman o enerji maalesef başka yerlerde bir öfke patlaması, kızgınlık veya toleranssızlık olarak ortaya çıkmaktadır. Sonuçta var olan insanın fiziksel ve psikolojik gerçekliği olan cinselliği yok sayarsanız bu ciddi sorunlar çıkarmaktadır. Bu nedenle cinsellik bir gerekliliktir. Bu gerekliliği sağlıklı olarak yaşamıyorsanız ortada bir sorun vardır.

Devamını oku...

Erken Boşalmanın Sebepleri

Erken boşalmanın sebepleriErken boşalma problemine baktığımız zaman bu probleme sebep olan faktörlerin %99’u psikolojiktir. Geri kalan fizyolojik yapıda ise bozuk bir arabayı kullanmak ve kullanmayı öğrenmek gibi kişi kendi yapısını öğrenmeli buna karşı gerekli önlemleri almak zorundadır. Birçok kere verilen örneklerde bahsedildiği gibi arabanızın balata sistemi veya tekerlerinde bir problem var ise buna göre daha önceden fren yapmalı veya daha yavaş bir süratle seyretmelisiniz.
İşte fiziksel problemi dolayısıyla da bir erken boşalma sorunu yaşayan kişide büyük bir oranda psikolojik desteklerle ve sistemi öğrenerek de bu sorunu aşabilmektedir.

Devamını oku...

Erken Boşalma Sorununu Kendi Kendime Çözebilir miyim?

Erken boşalma sorununu kendi kendime çözebilir miyim? Erken boşalma sorunum var. Kendi kendime çözemiyorum neden?

Erken boşalmanın çözümü için terapi sırasında terapistin verdiği cinsel eğitim, öneriler ve egzersizler aslında birçok kişinin bildiği ya da bilinçsizce yaptığı unsulardır. Burada önemli olan husus, bunların belirli kombinasyon ile gerekli düzen ve hiyerarşik bir şekilde uygulanmasıdır. Örneğin; bir saatin çarklardan oluştuğunu biliriz ama bir saatin çarklarını uygun olarak yerleştirmeyi ancak bu işi bilen birisi yapabilir.

Devamını oku...

Diğer Makaleler...

  1. Erken Boşalma Sorununda Kadının Rolü
  2. Erken Boşalma Tedavisi Ne Kadar Sürer?
  3. Erken Boşalma Tedavi Yöntemleri
  4. Erken Boşalma Kontrol Edilebilir Bir Sorun Mudur?
  5. Erken Boşalma ve Mastürbasyon
  6. Cinsel İlişki Sürelerini Uzatmak

Skype Arama