Erken boşalma ve tedavisi hakkında Dr. Cenk Kiper sizleri bilgilendiriyor.

Erken Boşalma Sorunu ve Tedavisi Hakkında Bilgiler

Erkeklerde görülen cinsel problemlerden özellikle hem ülkemizde hem de dünyada birçok erkeğin müzdarip olduğu, erken boşalma diğer bir tanımla boşalmanın kontrolsüzlüğü problemi hakkında sitemizde yer alan uzman makaleleri ve tedavisine yönelik videolar, bu konuda merak ettiklerinize yanıt bulmanızda size rehber olacaktır...
 

Erken Boşalma Tedavi Edilmezse Ne Olur?

Erken boşalma tedavi edilmezse ne olur?Cinsellik, insan hayatının vazgeçilmez bir parçasıdır. Bu süreci yaşamadığınız zaman yani sağlıklı bir cinsellik yaşamadığınız zaman o enerji maalesef başka yerlerde bir öfke patlaması, kızgınlık veya toleranssızlık olarak ortaya çıkmaktadır. Sonuçta var olan insanın fiziksel ve psikolojik gerçekliği olan cinselliği yok sayarsanız bu ciddi sorunlar çıkarmaktadır. Bu nedenle cinsellik bir gerekliliktir. Bu gerekliliği sağlıklı olarak yaşamıyorsanız ortada bir sorun vardır.

Devamını oku...

Erken Boşalma Sorununu Kendi Kendime Çözebilir miyim?

Erken boşalma sorununu kendi kendime çözebilir miyim? Erken boşalma sorunum var. Kendi kendime çözemiyorum neden?

Erken boşalmanın çözümü için terapi sırasında terapistin verdiği cinsel eğitim, öneriler ve egzersizler aslında birçok kişinin bildiği ya da bilinçsizce yaptığı unsulardır. Burada önemli olan husus, bunların belirli kombinasyon ile gerekli düzen ve hiyerarşik bir şekilde uygulanmasıdır. Örneğin; bir saatin çarklardan oluştuğunu biliriz ama bir saatin çarklarını uygun olarak yerleştirmeyi ancak bu işi bilen birisi yapabilir.

Devamını oku...

Erken Boşalma Tedavi Yöntemleri

Erken boşalma tedavisi nasıl yapılır?

Erken boşalma tedavi yöntemleri

Erken boşalma tedavisinde kullanılan iki tane yöntem vardır. Bunlar ilaç ve terapi dediğimiz yöntemlerdir. İlaç olarak bazı antidepresan ilaçların yan etkilerinden faydalanılarak bir tedavi yöntemi uygulanır. Bu kullanılan ilaçların hekim tarafından önerilmiş olmasını tavsiye ediyoruz. Kullanılan ilaçların yan etkisinden faydalanılır ki bu ilaçlar herkeste aynı etkiyi de sağlamamaktadır.

Devamını oku...

Erken Boşalma Sorununda Kadının Rolü

Erken boşalma sorunu için eşler neler yapabilir?

Erken boşalma sorununda kadının rolü, eşine desteğiCinsellik, partnerle yaşanılan bir süreçtir. Her iki partnerinde bu süreç içerisinde birbirine destek olmaları ve uyumlu bir süreçte yaşamaları gerekir. Eğer erkekte bir erken boşalma problemi var ise bunun için de bir erken boşalma tedavisi (terapi) sürecine girmiş ise bu süreç içerisinde kadın, erkeğine destek olmalı, onun yanında olduğunu hissettirmeli ve terapi sürecindeki uygulamalarda ona yardımcı olmalıdır.

Devamını oku...

Erken Boşalma Kontrol Edilebilir Bir Sorun Mudur?

Erken boşalma kontrol edilebilir bir sorun mudur?Erken boşalma, erkeğin kontrolünü çok kolay öğrenebildiği bir sorundur. Nasıl ki diğer duygular kontrol edilebiliyorsa bu da bir duygu kontrolüdür. Tek sıkıntı kişiler bunun kontrolünü son dakika yapmak istemeleridir. Bunu, arabayla bir viraja girdiğinizde savrulacaksınız veya savruluyorsunuz olarak örneklendirirsek o nokta da yapacağınız kontrol size bir şey sağlamamaktadır. Bunun kontrolü kişi o duyguya gelmeden (o fiziksel sürece gelmeden) yapılabilmelidir.

Devamını oku...

Erken Boşalma Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Erken boşalmanın terapi ile tedavisi ne kadar sürer?

Erken boşalma tedavisi ne kadar sürer?Erkeğin boşalmasını kontrol edebilmesi için yardım alınacak bu alanda çalışan çeşitli doktorlar ve psikologlar vardır. En başta kişinin kendine uygun çalışabileceği, terapistini doktorunu bulması ve onu seçmesi gerekir. Yani anlaşılabildiğini ve karşı tarafın ona yardım edebileceğini hissetmesi, ikna olması gerekmektedir.

Devamını oku...

Erken Boşalma ve Mastürbasyon

Erken boşalma ve mastürbasyon

Mastürbasyon erken boşalmaya neden olur mu?

Genel anlamda baktığımız zaman çok erken yaşlarda başlanan mastürbasyon alışkanlığı, bu alışkanlığın toplumsal kabuller tarafından kötü, pis olarak değerlendirilmesi ve kişinin mastürbasyonu hızlı ve çabuk bir şekilde yapmayı öğrenmesi ve otomatik olarak da biran önce boşalmaya şartlanması gelmektedir. Çocukluk çağında erken yaşlardaki mastürbasyonlarla öğrenilen çabuk boşalma alışkanlığı ileriki yaşlarda da cinsel hayatta da devam ederek erken boşalma sorununun meydana gelmesinde önemli bir unsur olmaktadır.

Devamını oku...

Diğer Makaleler...

  1. Cinsel İlişki Sürelerini Uzatmak
  2. Erken Boşalma Tedavi Edilebilir mi?
  3. Erken Boşalan Erkekler
  4. Erken Boşalma Sorununu Zaman Zaman Yaşayanlarda Tedavi Olmalı mı?
  5. Erken Boşalma İçin Doktor Desteği Almak Şart Mıdır?
  6. Erken Boşalma Hangi Yaşlarda Daha Sık Görülür?

Skype Arama