Erken boşalma ve tedavisi hakkında Dr. Cenk Kiper sizleri bilgilendiriyor.

Erken Boşalma Sorunu ve Tedavisi Hakkında Bilgiler

Erkeklerde görülen cinsel problemlerden özellikle hem ülkemizde hem de dünyada birçok erkeğin müzdarip olduğu, erken boşalma diğer bir tanımla boşalmanın kontrolsüzlüğü problemi hakkında sitemizde yer alan uzman makaleleri ve tedavisine yönelik videolar, bu konuda merak ettiklerinize yanıt bulmanızda size rehber olacaktır...
 

Erken Boşalma Kontrol Edilebilir Bir Sorun Mudur?

Erken boşalma kontrol edilebilir bir sorun mudur?Erken boşalma, erkeğin kontrolünü çok kolay öğrenebildiği bir sorundur. Nasıl ki diğer duygular kontrol edilebiliyorsa bu da bir duygu kontrolüdür. Tek sıkıntı kişiler bunun kontrolünü son dakika yapmak istemeleridir. Bunu, arabayla bir viraja girdiğinizde savrulacaksınız veya savruluyorsunuz olarak örneklendirirsek o nokta da yapacağınız kontrol size bir şey sağlamamaktadır. Bunun kontrolü kişi o duyguya gelmeden (o fiziksel sürece gelmeden) yapılabilmelidir.

Devamını oku...

Erken Boşalma ve Mastürbasyon

Erken boşalma ve mastürbasyon

Mastürbasyon erken boşalmaya neden olur mu?

Genel anlamda baktığımız zaman çok erken yaşlarda başlanan mastürbasyon alışkanlığı, bu alışkanlığın toplumsal kabuller tarafından kötü, pis olarak değerlendirilmesi ve kişinin mastürbasyonu hızlı ve çabuk bir şekilde yapmayı öğrenmesi ve otomatik olarak da biran önce boşalmaya şartlanması gelmektedir. Çocukluk çağında erken yaşlardaki mastürbasyonlarla öğrenilen çabuk boşalma alışkanlığı ileriki yaşlarda da cinsel hayatta da devam ederek erken boşalma sorununun meydana gelmesinde önemli bir unsur olmaktadır.

Devamını oku...

Erken Boşalan Erkekler

Erken boşalan erkeklerCinsel yaşam, erkeğin sertliğiyle başlayıp sertliğini kaybetmesiyle bittiği için sertleşme sürecini boşalma sürecini kontrol etmesi cinsel yaşamın kalitesi ve standartları açısından çok çok önemlidir. Maalesef erkeklerin %60'ından fazlası bu problemden müzdariptir. Ama konu cinsellik ve erkeklik olduğu için birçoğu utanmakta, çözüm aramaktan kaçınmakta ve doktora-terapiye başvuramamaktadır.

Devamını oku...

Cinsel İlişki Sürelerini Uzatmak

Cinsel ilişki sürelerini uzatmakSağlıklı bir cinsel ilişki çiftler arasında kaç dakika sürmelidir?

Tabii bu partnerin yani kadının boşalma sürecine endeksli olmakla beraber ortalalamalara baktığımız zaman, normal bir ön sevişmenin ardından 4-5 dakikalık bir cinsel ilişki süresi bir kadın (boşalmayı bilen kadın) için fazlasıyla yeterli olabilmektedir. İdeal olarak bunu arttırma, performansı arttırma çabaları ve çalışmaları da olabilir ama önce kendinizi kontrol etmeyi öğrendiğiniz zaman zaten böyle bir çabaya ihtiyacınız olmamakla birlikte süreci yönetebilir hale gelirsiniz.

Devamını oku...

Erken Boşalma Sorununu Zaman Zaman Yaşayanlarda Tedavi Olmalı mı?

Erken boşalma sorununu zaman zaman yaşayanlarda tedavi olmalı mı?Bir erken boşalma probleminin sizin için sorun olduğunu düşünüyorsanız, bu partnerinizle aranızda bir sorun haline geliyorsa, partneriniz bunu gündeme getiriyorsa veya siz bundan psikolojik birtakım sıkıntılar duyup kendinizde yetersizlik duyguları hissediyorsanız o zaman ortada bir tedavi edilmesi gereken problem var demektir. Bunun çözümü için de doktora başvurmak gerekir.

Devamını oku...

Erken Boşalma Tedavi Edilebilir mi?

Erken boşalma tedavi edilebilir mi?Erken boşalma, en kolay ve en başarılı şekilde tedavi edilebilen bir kontrolsüzlük problemidir.

İnsan için en önemli olan nefes alıp vermeyi bile bir süreliğine sınırlarının yettiği kadar durdurabilmektedir. İkinci etapta yapılması gereken yemek yemeyi bir süre kadar bekletilebilmektedir. Ve bunun gibi hayatınızda daha birçok şey ertelenebilmektedir. O zaman boşalma sürecini (bknz: boşalma süreleri) de erteleyebilecek güce sahipsiniz demektir.

Devamını oku...

Erken Boşalma İçin Doktor Desteği Almak Şart Mıdır?

Erken boşalıyorum hangi doktora gitmeliyim?

Erken boşalma problemine baktığımız zaman bunu net olarak tanımlayabilmek için en başta kişinin düzenli bir cinsel hayatının olması gerekmektedir. Rutin olmayan cinsel ilişkilerde erken boşalma problemi meydana gelebilir. Eğer ki rutin bir partneriniz olduktan, evlilikten sonra hâlen bu sıkıntıyı yaşıyor iseniz demek ki bir erken boşalma probleminiz var demektir.

Devamını oku...

Diğer Makaleler...

  1. Erken Boşalma Hangi Yaşlarda Daha Sık Görülür?
  2. Erken Boşalma Tedavi Edildikten Sonra Tekrar Yaşanır mı?
  3. Erken Boşalmanın Etkileri
  4. Erken Boşalan Erkeklere ve Eşlerine Tavsiyeler
  5. Erken Boşalmanın Çözümü
  6. Erken Boşalma Tedavisi

Skype Arama