Erken Boşalıyorum Ne Yapmam Lazım?

Erken boşalıyorum ne yapmam lazım?Her şeyden önce kişinin ciddi anlamda bu süreçten (erken boşalmadan) kurtulmayı yani tedavi olmayı istemesi gerekir. Tedavi olmak istiyorum demekle tabii ki gerçek bir istek ortaya çıkmamaktadır. Süreç içerisinde tedavinin gerçekleşebilmesi için bir bedel ödemeniz ve zaman ayırmanız gerekir.

Herkesin bunu yönetebilecek beceriye sahip olduğunu bu kişinin diğer insanlardan bir farkı olmadığını diğer insanlar nasıl bu süreci yönetebiliyorlarsa onun da gereğini yaptığı zaman bunu yönetebileceğini bilmesi, istemesi, inanması ve tabii ki çözüm yolunda gereken şeyleri yapması gerekir.

Devamını oku...

Erken Boşalıyorum Ne Yapmalıyım?

Erken boşalıyorum ne yapmalıyım?Erken boşalma problemi yaşıyor ve bu konuda ne yapmalıyım diyorsanız bunun için bulunduğunuz yerdeki bir doktora, psikoloğa, psikiyatra veya psikiyatriste başvurmanız gerekiyor ki ilk adımı atın.

Tabii ki bir erkek için cinsellikle ilgili bir problemi başkasıyla paylaşmak özellikle erkekliğin gerek Dünya’da bir güç sembolü olarak kabul edildiği bir süreçte bu sıkıntıyı dile getirmek bazı kişiler için çok zahmetli, sıkıntılı bir süreç olacaktır yani kolay olmayacaktır.

Devamını oku...

Erken Boşalıyorum Ne Yapabilirim?

Erken boşalıyorum ne yapabilirim?Erken boşalıyorum diyenler ve bu problemin üstesinden gelmek için ne yapabilirim ile ilgili soruya yanıt arayan erkekler.

Erken boşalma problemi olan erkeğin yapması gereken tek şey bu konuda eğer kendi başına bir çözüm sağlayamıyorsa bir uzmana başvurup terapi almaktır. Bu süreci yaşarken bununla yüzleşmekten, terapiye gitmekten kaçınan çiftler bir süre sonra artık hiçbir şekilde doktora-terapiye gidemez olabilmektedirler. Hâlbuki insan için en önemli şey yaşamaktır ve canlı kalmaktır, neslin devamıdır. Neslin devamlılığı için de cinsellik şarttır. Cinsellik, yemek-içmek gibi hayatımızın bir parçasıdır.

Devamını oku...