Erken boşalıyorum neden? Erkeğin erken boşalmasının nedenleri

Neden erken boşalıyorum? Erken boşalma sorununun çok çok düşük bir yüzdesi yani %1'lik veya daha az bir parçası bir takım fiziksel nedenler den ve kullanılan ilaçlardan meydana gelmektedir. %99’luk kısmı ise psikolojiktir, bir kontrol bozukluğudur, sistemi yönetememektir. Nasıl ki bir öfke kontrolü ve bir duygunun kontrolsüzlüğü var ise kişide bunun gibi bir kontrolsüzlük sorunudur. Ama diğer sorunlara göre çözümü çok daha basit, kolay ve kısa sürede tedavi edilebilen bir sorundur.

Çünkü erken boşalma sorunu yaşayan kişiler (erken boşalan erkekler), ilişki sırasında gene mi erken boşalacağım düşüncesi ile hareket ederler ve beyin sizin mevcut bu zamana kadar dosyaladığınız boşalma ile ilgili sistemi çağırır. Yani kişi gene mi erken boşalacağım derken aslında erken boşalmayı kendi kendine çağırarak buna kendini hazırlar ve erken boşalmaya kendini koşullandırır hale gelir. Yani şartlı bir reflekstir.

Devamını oku...

Erken boşalıyorum ne yapmam lazım?Her şeyden önce kişinin ciddi anlamda bu süreçten (erken boşalmadan) kurtulmayı yani tedavi olmayı istemesi gerekir. Tedavi olmak istiyorum demekle tabii ki gerçek bir istek ortaya çıkmamaktadır. Süreç içerisinde tedavinin gerçekleşebilmesi için bir bedel ödemeniz ve zaman ayırmanız gerekir.

Herkesin bunu yönetebilecek beceriye sahip olduğunu bu kişinin diğer insanlardan bir farkı olmadığını diğer insanlar nasıl bu süreci yönetebiliyorlarsa onun da gereğini yaptığı zaman bunu yönetebileceğini bilmesi, istemesi, inanması ve tabii ki çözüm yolunda gereken şeyleri yapması gerekir.

Devamını oku...

Erken boşalıyorum ne yapabilirim?Erken boşalıyorum diyenler ve bu problemin üstesinden gelmek için ne yapabilirim ile ilgili soruya yanıt arayan erkekler.

Erken boşalma problemi olan erkeğin yapması gereken tek şey bu konuda eğer kendi başına bir çözüm sağlayamıyorsa bir uzmana başvurup terapi almaktır. Bu süreci yaşarken bununla yüzleşmekten, terapiye gitmekten kaçınan çiftler bir süre sonra artık hiçbir şekilde doktora-terapiye gidemez olabilmektedirler. Hâlbuki insan için en önemli şey yaşamaktır ve canlı kalmaktır, neslin devamıdır. Neslin devamlılığı için de cinsellik şarttır. Cinsellik, yemek-içmek gibi hayatımızın bir parçasıdır.

Devamını oku...

Erken boşalıyorum ne yapmalıyım?Erken boşalma problemi yaşıyor ve bu konuda ne yapmalıyım diyorsanız bunun için bulunduğunuz yerdeki bir doktora, psikoloğa, psikiyatra veya psikiyatriste başvurmanız gerekiyor ki ilk adımı atın.

Tabii ki bir erkek için cinsellikle ilgili bir problemi başkasıyla paylaşmak özellikle erkekliğin gerek Dünya’da bir güç sembolü olarak kabul edildiği bir süreçte bu sıkıntıyı dile getirmek bazı kişiler için çok zahmetli, sıkıntılı bir süreç olacaktır yani kolay olmayacaktır.

Devamını oku...