Eşimin Erken Boşalma Sorunu Var Ne Yapabilirim?

Eşimin erken boşalma sorunu var ne yapabilirim?Erkeğin erken boşalması ile beraber tatmin olmayan eşin bu konudaki fevri ve suçlayıcı davranışları erkeğin savunma mekanizmasını aktive eder ve erkeğin bu durumu duymamazlığa, unutmaya çalışmasına neden olmaktadır. Onun için bu tip konularda veya karşı tarafla isteklerinizi konuşurken daha yumuşak ve düşünmeye sevk edici olmak gerekir. Zaten kişi bunu görememiş, siz de agresif bir tavır ile bunu söylerseniz o zaman kişi iyice savunma perdesini kaldırarak bu konuyu zihninde tamamen yok sayarak problemle yüzleşememektedir.

Bu nedenle birazcık ben dilini (karşı tarafı incitmeden mesaj veren, iletişim dili) kullanarak hatırlatıcı tarzda uyarı verirseniz insanlar bunu unutmazlar ve yok etmedikleri için de kişinin zihninde işlemeye devam etmektedir. Belli bir zaman içinde de aktive olmaktadır.

Ama hanımların yetiştirilme koşulları nedeniyle biraz daha fazlaca bekliyorlar. Ve sonuçta öfke, patlama ile çözüm aramaktadırlar. Bu aşamada beklemenin çok uzun sürdüğünü de söyleyebiliriz. Böylelikle erkekte bu yaşantıya alışarak bu durumu normal olarak kabul edebilmektedir. Onun için gerektiği yerde kadının cinsellikte kendi haklarının da olduğunu bilmesi, burada mutsuz olduğu şeyleri yerinde zamanında söylemesi ve suçlayarak değil de biraz daha uyarıcı bir mantıkla söylemesi erkeklerde fayda etmektedir.

Diğer yandan bu süreç bir kalıcılık arz ediyorsa erkek bunun tepkisini eşinden alabilir. Bazen erkekte içinde bulunduğu durumu ve girdiği döngüyü hissetmeyebilir. Ama eş (partner) erkeğe onu kırmadan birtakım fiziksel veya söylemler ile mesajlar veriyor ise o zaman işte bunun çözüm yoluna gitme zamanıdır.

Devamını oku...

Erkeğin Boşalma Kontrolünü Öğrenmesi

Erkeğin boşalma kontrolünü öğrenmeiBoşalma kontrolü, birçok erkeğin çok kolay ve rahat bir şekilde öğrenebildiği süreçlerden meydana gelir.

Erkeğin boşalmasını kontrol edememesinin nedenleri

Bunu gündelik yaşantımızdan bir örnekleme ile yapalım. Bir araba ile viraja girmek diyelim.

  1. Bir araba ile viraja ne yapacağınızı bilmeden girerseniz savrulursunuz, kaza yaparsınız değil mi? O zaman viraja girmeden önce virajı görebilmeniz gerekir. Yani erkeğin o boşalma aşamasına gelmeden önce bir kere süreci anlaması gerekir. Çünkü erkekler bu konuda şöyle bir yanlış düşüncede bulunmaktadır. Yaptıkları yanlışlıkta şudur: Tam boşalmayı hissettikleri anda bunu durdurmaya çalışmalarıdır. Hâlbuki erkeğin boşalmayı hissettiği anda boşalma eylemi başlamış olmaktadır. Bu nedenle boşalmalarını durduramamaktadırlar.
  2. Devamını oku...

Erken Boşalma Tedavisi'ne Erkeğin Yaklaşımı

Erken boşalma tedavisine erkeğin yaklaşımıErken boşalma, erkeklikle bağdaşmadığı için bunu deklare etmek, birçok erkeğe sıkıntı yaratmaktadır. Hatta çözüm aşamasında bile bir uzmana, terapiste gidip böyle bir sorunla yüzleşmek demek kişinin kendiliği için sıkıntı yaratan bir durumdur. Onun için de birçok erkek maalesef bu süreçte kaçınmakta ancak son aşamada oradaki ilişki-evlilik bozulmaya, boşanmalar meydana gelmeye veya cinsel problemler yüzünden evliliğin içinde bir takım sorunlar yaşanmaya başlandığı zaman maalesef çözüm arama yoluna gidilen bir süreçtir. Tabii ki bu sağlıksız bir yaklaşım tarzıdır.

Devamını oku...

Erken Boşalmada Geçici Çözüm Yöntemlerine Başvurmak

Erken boşalma için geçici çözümlere başvurmak ne kadar doğrudur?

Erken boşalmada geçici çözüm yöntemlerine başvurmakErken boşalma probleminde geçici, uygun olmayan bir yönteme başvurduğunuz zaman bir kere zamanınızı, paranızı ve çözüme olan güveninizi kaybetmiş olursunuz bu da güvensizliğin yerleşmesine neden olur. Kadın da aynı şekilde çözüm sağlayacağını umduğu eşine güvenir. Erkek birtakım gerçekçi uygun olmayan çözümlerle geldiği zaman artık bir süre sonra kadında bu süreçten sıkılmaya ve cinsellikten uzaklaşmaya başlamaktadır.
Bu nedenle doğru çözümü yani hastaya uygun çözümü bulmak oldukça önemlidir.

Devamını oku...

Erken Boşalmanın Hissettirdikleri

Erken boşalan erkekler neler hisseder?

Erken boşalmanın hissetdirdikleriBoşalma sürecini kontrol edemeyip ilişkiyi partneri boşalmadan tamamlayan erkek kendini kötü ve yetersiz ve aynı zamanda bir erkek gibi hissetmemekle birlikte partnerini tatmin edemediği için sıkıntılanır. Bu kaygı ve sıkıntı ile bir daha ilişkiye daha fazla kaygı başlayarak zihnini şartlayarak o ilişkide de erken boşalır hale gelmektedir. Sonuç kötü olduğu zaman sıkıntılı bir ilişkiden sonra farkına varmadan cinsel ilişkiden kaçılır hale geliniyor. Bu da ilişki arasındaki zamanı uzatmaktadır. Uzayan zamanla beraber daha fazla fiziksel ve duygusal açlıkla beraber kişide daha da erken boşalma meydana gelmektedir.

Devamını oku...

Erken Boşalma Cinsel ve Sosyal Yaşamı Nasıl Etkiler?

Erken boşalma, cinsel ve sosyal yaşamı nasıl etkiler?Erken boşalma (premature ejaculation), erkeklerde görülen cinsel problemlere (sertleşme problemi, cinsel isteksizlik) oranla yüzdesi daha yüksek bir oranda 10 erkekten 7’sinde görülen bir kontrolsüzlük problemidir. Bunun da dezavantajını şöyle açıklayabiliriz. Eğer erkek sürecini kontrol edemiyorsa ve süreci kaybedip boşalıp bitiyor ise süreç bitmektedir. Cinsellik bittiği için de eylem bitmiş olmaktadır. Bu da aynı şekilde sıkıntı yaratan bir süreç haline gelmektedir. İnsan için baktığımız zaman en önemli şey yaşamak ise değerli, özgür yaşamaktır. Burada bahsettiğimiz özgürlük; hayatınızı, yaşadığınız süreçleri sizin belirlemeniz olarak tanımlayabiliriz.

Devamını oku...

Erken Boşalma Tedavisinde Kullanılan Egzersizler

Erken boşalma tedavisinde egzersizlerErken boşalma tedavisinde egzersizlerden önce sistemin yapılanmasını bilmemiz gerekir. Her kişiliğin farklı erken boşalma prosesleri vardır. Bu nedenle standartta uygulanan yöntem birkaç kişiye fayda sağlamayabilmektedir. Kişiye özel bir tedavi süreci ile, kişinin kendi süreçleriyle mücadele etmesini ve bunları anlamasına ve üstesinden gelmesini sağlamaktadır.

Devamını oku...

Sayfa 1 / 7