Erkeğin Boşalma Kontrolünü Öğrenmesi

Erkeğin boşalma kontrolünü öğrenmeiBoşalma kontrolü, birçok erkeğin çok kolay ve rahat bir şekilde öğrenebildiği süreçlerden meydana gelir.

Erkeğin boşalmasını kontrol edememesinin nedenleri

Bunu gündelik yaşantımızdan bir örnekleme ile yapalım. Bir araba ile viraja girmek diyelim.

  1. Bir araba ile viraja ne yapacağınızı bilmeden girerseniz savrulursunuz, kaza yaparsınız değil mi? O zaman viraja girmeden önce virajı görebilmeniz gerekir. Yani erkeğin o boşalma aşamasına gelmeden önce bir kere süreci anlaması gerekir. Çünkü erkekler bu konuda şöyle bir yanlış düşüncede bulunmaktadır. Yaptıkları yanlışlıkta şudur: Tam boşalmayı hissettikleri anda bunu durdurmaya çalışmalarıdır. Hâlbuki erkeğin boşalmayı hissettiği anda boşalma eylemi başlamış olmaktadır. Bu nedenle boşalmalarını durduramamaktadırlar.
  2. İlişkiden soğutan diğer bir neden ise, erkeklerin ilişki sırasında cinselliği değil de bir takım kazalar, ölümler gibi olumsuz şeyler düşünmeye çalışmalarıdır. Tabii bu da ilişkiden soğuma, sertleşme kayıpları yaşatabilmektedir.

Tabii kadında eşindeki durağanlığı, olaydan kopmaya çalışmayı fark ettiği zaman kadın bu sefer ulaşacağı noktadan daha da fazla uzaklaşmaya başlamaktadır. Ve çiftler birbirinden tamamen kopmuş o beraber orgazm noktasını veya kadının boşalıp erkeğin daha sonra boşaldığı o noktayı yaşayamaz hale gelirler. Bu nedenle virajda nasıl davranacağınızı bilmeniz gerekir ve bildiğiniz şeyleri doğru zamanda doğru şekilde uygulamanız gerekir.

Boşalma kontrolünü sağlayabilmesi için tedavi sürecinde erkeğe neler kazandırılır?

Tedavi sürecinde bir kere erkeğin duygusal olarak hazırlanması gerekir. Yani bir şeyi yapmak için yapabilmek için önce bunu yapmayı istemeniz gerekir. İstedikten sonra da yapacağınıza inanmanız gerekir. İstemek ve inanmak birbirinin kaçınılmaz birer parçasıdır. Çünkü istemediğiniz şeye inanmazsınız, inanmadığınız şeyi de istemezseniz. Ve sonuç olarak inanmadığınız şey için de birtakım çaba göstermez, emek harcamazsınız.

Kişiyi psikolojik olarak bunu yapabileceğine hazırladıktan sonra kendi geçmiş süreçlerini hatırlatmamız gerekir. Çünkü o geçmiş bugüne kadar gelen mastürbasyon veya cinsel hayatında aslında bugün kullanmak istediği birçok gerekli olan olguyu bilmekte ama tersten kullanmaktadır.

Erkeğe öğretmek istediğimiz unsurlardan bir tanesi;

Kişinin boşalacağı anı önceden hissetmesidir. Ama erkek zaten bunu mastürbasyon ile öğrenmektedir. Çünkü mastürbasyonun birincil amacı boşalmak ve tek başınıza yaptığınız için de partneri beklemek gibi bir gerekliliğiniz yoktur. Erkek te bunu boşalmaktan ne kadar uzak olduğunu hissederek boşalmayı hızlandırmaya çalışmaktadır. Aslında baktığımız zaman erkeğin ne zaman boşalacağını bildiğini görüyoruz. Ama bunu ters bir açıdan kullanmakta idi. (Bknz: Erken boşalma ve mastürbayon)

Bu nedenle bir kere bu açıyı düzeltmemiz gerekir. Tabii cinsel alışkanlıkta yüzmek, yemek yeme veya bisiklet kullanmak gibi öğrenilen bir alışkanlık modelidir. Kişi geçmişten öğrendiği alışkanlık modelini bugün uygulamaya çalışmaktadır. Ama model bugün işe yaramamakta kadına ve erkeğe mutsuzluk getirmektedir. O zaman bu modeli yeniden programlamak gerekir. Yani kişinin bir zihinsel haritasının olması ve bir diğeri de alışkanlığını yeniden programlaması gerekir.

Erken boşalmayı kontrol etmekBu programlama da çeşitli egzersizler ile yapılmaktadır. Belirli bir hiyerarşik sırada başlayan egzersizler belli bir kademeden sonra yavaş yavaş azaltılarak yeni bir metodolojiyi öğrenmesi sağlanır. Yani bunu da bisikletin yanlarına takılan tekerlere benzetebiliriz.

Kişi nasıl ki bisiklette dengeyi öğrendiği zaman sonuçta artık tekerlere ihtiyaç kalmadığı zaman da bisikleti kullanmayı öğrenilmiş hale gelir. Ve bu da hiçbir zaman unutulmamaktadır. Bu süreçte de kişinin sorununa göre yapması gereken düzenli belirli egzersizler vardır. İşte kişiyi psikolojik olarak güçlendirdikten gerekli duygusal ihtiyacını sağladıktan sonra bir davranış metodolojisi öğretilerek kişi verilen egzersizleri de düzgünce yaptığı zaman da artık kalıcı bir metot öğrenmiş olur.

İlgili makaleler;