Erken Boşalan Erkek Psikolojisi

Erken boşalan erkek psikolojisiErkek olarak baktığımız zaman erkeğin bir cinsel probleminin olması toplum tarafından da doğal olmayarak çok kabul edilmese de böyle bir problemin varlığı vardır. Ve erkek için doktora gitmek daha sıkıntılı bir süreçtir. Ama kötü yaşayan cinsellik sonrası da bu erkeğe yetersizlik ve eksiklik duygusu oluşturmaktadır.

Erken boşalan erkek "acaba gene mi erken boşalacağım" kaygısı ile bir sonraki ilişkiye aynı kaygı ve endişe ile girerek daha da erken boşalır hale gelmektedir. Bu nedenle de cinsel ilişkiden uzaklaşmakta ve zaman içerisinde erken boşalma kaygısı ile sertleşme sorunları yaşayabilmektedir.

Ama kişi kendi sürecini anlayıp bu sorunun çözümüne yöneldiği zaman erken boşalma terapisi ile bu sorunun üstesinden gelebilmektedir. Kişinin boşalmasını kontrol etmesi-yönetmesi diğer duygularına da yansımaktadır. Kişi kendini güçlü ve sağlıklı hissettiği zaman eş ile ilişkisinde hem de diğer iş alanlarında başarılı olmaktadır. Çünkü bir kontrol duygusu diğer duygularında kontrol edilebilmesini sağlamaktadır. Oradaki kontrolü, gücü hissettiğiniz zaman diğer zaaflarınızı da yenmeye başlarsınız. Sonuçta duyguya yönelmek insani bir duygudur ama her yöneldiğimiz duyguyu sadece kendimiz açısından yaşarsak bu hem kendimize hem de çevremize zarar vermektedir.

Erken boşalma problemi rahat ve kolay bir şekilde kontrol edilmesi öğrenilebilen süreçlerden oluşur. Bu problemin çözülmesi için gereken tek şey destek almaktır. Probleminizi çözüp daha sağıklı ve daha mutlu günlere ulaşmanız için bir adım atın ve göreceksiniz ki her şey çok güzel olacak.

 

İlgili makaleler;