Erken Boşalma Sorunu Ne Zaman Tedavi Edilmelidir?

Erken boşalma sorunu ne zaman tedavi edilmelidir?Eğer evliliğin ilk birkaç haftası içerisinde erken boşalma sorunu yaşıyorum diyorsanız; iki farklı yapının bir evde yaşaması, hayatlarını birleştirmeleri cinsel yaşama geçmeleri belki birazcık bir tedirginlik oluşturabilir. Bu yüzden lütfen 1 aya kadar bunu bekleyin. O 1 aylık süre içerisinde bu sorun çözülmezse, bu sorunun çözümüne yönelmelisiniz. Çünkü süre aşıldıkça kaygı pekişmektedir. Ve sonuçta kaygı yaşadığınız için de cinsel istek azalmaktadır.

Kişiler farkına varmadan ilişkiye girmemek için veya o süreçle yüzleşmemek için birbirlerinden uzaklaşabilmektedir. Hatta farklı bir savunma sistemi olarak hiç fark etmedikleri bir şekilde olup olmadık şeylerden kavga edebilmektedirler.

Onun için en kısa zamanda terapiste-doktora başvurmak çözümü hızlandırmaktadır. Sonuç olarak ne zaman gelirseniz gelin erken boşalmanın tedavisi her zaman vardır. Ama sizin o geçirdiğiniz sürenin size ve eşinize, evliliğinize kaybettirdikleri o yıpranmalarınız, kaygılarınız ve endişeleriniz bizim için önemlidir. İnsan hayatında belli süreçler vardır. Bu süreçlerin bazılarında mutlu ve başarılı olur, bazılarında ise çeşitli sorunlarla karşılaşırız. Eğer ister ve inanırsanız, çaba gösterirseniz aşamayacağınız sorun yoktur. Erken boşalma da çok rahat aşılabilen sorunlardan bir tanesidir. Bu konuda çaba göstermenizi, inanmanızı ve istemenizi bekliyoruz.

Çekinmeden hekime-terapiste başvurarak bu sorununuzu aşabilirsiniz.

 

İlgili makaleler;