Erken Boşalma Sorununda Kadının Rolü

Erken boşalma sorunu için eşler neler yapabilir?

Erken boşalma sorununda kadının rolü, eşine desteğiCinsellik, partnerle yaşanılan bir süreçtir. Her iki partnerinde bu süreç içerisinde birbirine destek olmaları ve uyumlu bir süreçte yaşamaları gerekir. Eğer erkekte bir erken boşalma problemi var ise bunun için de bir erken boşalma tedavisi (terapi) sürecine girmiş ise bu süreç içerisinde kadın, erkeğine destek olmalı, onun yanında olduğunu hissettirmeli ve terapi sürecindeki uygulamalarda ona yardımcı olmalıdır.

Çünkü erken boşalma problemi yaşayan erkekler, hep gene erken boşalacağım ve eşim tatmin olamayacak sıkıntılı bir süreç yaşayacak veya bana bu konuda sıkıntı hissettirecek şeklinde düşünerek ciddi anlamda bir performans kaygısına girerler.

Bu performans kaygısı sonucunda da boşalmayı kontrol edemez hale gelir. Bunun bir sonraki aşamasında ise kişilerde cinsel isteksizlik ve sertleşme problemleri meydana gelir. İşte erkekte oluşabilecek bu sıkıntıları ortadan kaldırabilmek için kadın, her aşamada eşine yanında olduğunu hissettirmelidir.

 

İlgili makaleler;