Erken Boşalmada Geçici Çözüm Yöntemlerine Başvurmak

Erken boşalma için geçici çözümlere başvurmak ne kadar doğrudur?

Erken boşalmada geçici çözüm yöntemlerine başvurmakErken boşalma probleminde geçici, uygun olmayan bir yönteme başvurduğunuz zaman bir kere zamanınızı, paranızı ve çözüme olan güveninizi kaybetmiş olursunuz bu da güvensizliğin yerleşmesine neden olur. Kadın da aynı şekilde çözüm sağlayacağını umduğu eşine güvenir. Erkek birtakım gerçekçi uygun olmayan çözümlerle geldiği zaman artık bir süre sonra kadında bu süreçten sıkılmaya ve cinsellikten uzaklaşmaya başlamaktadır.
Bu nedenle doğru çözümü yani hastaya uygun çözümü bulmak oldukça önemlidir.

Erken boşalmada geçici bir çözüm: İlaç yöntemi

Erken boşalma probleminin tedavisinde ilaç yöntemi, kullanan kişilerin bazılarında geçici bir çözüm sağlamaktadır. Bu ilaçları kullandığınız sürece kişinin boşalma süresi gecikir ama ilacı fazla bir süre kullanamazsınız çünkü belli bir sürenin üzerinde kullanıldığında yan etkileri vardır. Bu yan etkiler de ileride erkekte cinsel isteksizlik ve sertleşme problemlerine neden olur.

Bu konuda yapılması gereken kişinin kendi fiziksel yapısını kontrol etmeyi öğrenmesidir. Bunu başarabilmek için kişi eğer kendi başına veya hekim tarafından önerilen ilaçlar ile boşalması üzerinde kalıcı istemli bir denetim sağlayabiliyor ise ilaç kullanabilir. Ancak bu yolla kalıcı bir çözüm sağlayamadıysa bunun için danışma veren terapi yapan merkezlere başvurabilir.

Erken boşalma tedavisinde uyguladığımız tedavi yöntemi terapidir. Erken boşalmada terapi yöntemi, kişiden kişiye farklılık göstermekle beraber, yoğunlaştırılmış bir tedavi programıyla kişi aldığı eğitimleri, bilgiyi ve telkini düzgün uygulayarak yaklaşık 2-6 hafta içerisinde kalıcı bir kontrol etme becerisini sağlamaktadır.

 

İlgili makaleler;