Erken Boşalmanın İlaçla Çözümü

Erken boşalmaya ilaçla çözüm ve tedavi girişimleri

Erken boşalmanın ilaçla çözümü

Erken boşalmanın antibiyotik gibi aldığınız zaman iyileştiren bir ilacı maalesef yoktur. Bazı özel erken boşalma vakalarında ilaçların (anti-depresan) yan etkilerinden faydalanılabilinmektedir. Tabii burada bahsettiğimiz ilaçların bir doktor tarafından önerilen ilaçlar olduğunu belirtmekte yarar vardır. Bunların dışındaki ilaçların bazıları kullanıldığı zaman kişiye geçici olarak boşalmada geciktirme sağlamaktadır. Ama bu bir çözüm değildir. İlacı kullanmayı bıraktığınız zaman sistem geri dönmekte veya daha uzun süreli kullandığınız zaman da cinsel isteksizlik ve sertleşme problemleri oluşturmaktadır.

İşte ilacın kullanılmasındaki amaç kişiye bir zaman sağlayıp daha sonra da bu sağlanan zaman içerisinde bir çözüm ürettirmek yani bunu bir sermaye ile ticaret yapılması olarak düşünebilirsiniz. Ama ideal olarak bakıldığı zaman kişinin ilaç ile çözüm bulması çok düşük yüzdelerdedir. Esas olarak burada yapılması gereken şey terapi dediğimiz kişinin davranışlarını, alışkanlıklarını değiştirmeye yönelik uygulanan yöntemlerdir.

Çünkü bu kişiler ya bir arabayı durdurmak gibi nerede, ne zaman frene basmaları gerektiğini bilmemektedirler. Ya alışkanlıkları yaşanan ilişkide veya genç yaşlarda yapılan mastürbasyonlar hep bu yönlerde ya da cinselliğe yükledikleri farklı anlamlar, kaygılar yüzünden boşalmalarını kontrol edememektedirler. Bu üç nedenin birinden, ikisinden veya üçünün kombinasyonundan bu problem olmaktadır. İşte bu aşamada kişinin problemini çözmek için, nedene yönelik tedavi yapmanız gerekir.

Tabii bu aşamada da terapi dediğimiz süreç başlamaktadır. Kişinin kendini tanıması ve beraber çalışacağı terapiste kendini tarif etmesi ve terapiyi yani tedavi olmayı, çözümü gerçek anlamda istemesi ve de inanması gerekir ki o yolda gerekenleri yapabilsin.

Bu konuda bir doktora veya cinsel terapiste başvurarak çözüm için destek alabilirsiniz.

 

İlgili makaleler;